| xEndlessLove a întrebat:

Nu mai pot de durere in cauza unei masele. Ma doare de ieri sad Astazi am fost la scoala si am stat 2 ore. Am venit acasa am luat o pastila (algocalmin) durerea mi-a trecut cam 2 ore si apoi iar m-a luat. Acum m-am legat cu o esarfa si parca e mai bine. Trebuie sa merg vinerea viitoare la dentist dar partea proasta este ca mai este o saptamana (am programare ). Ce pastile de durere pot sa iau?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| LIN2010 a răspuns:

Pentru urgente medicale, nu trebuie programare, asa ca nu mai sta sa suporti durerea, du-te urgent la stomatolog, acesta pote sa-ti prescrie si medicamentatia pentru ameliorarea durerilor daca va mai fi necesar.Insanatosire grabnica

| aveam14ani a răspuns:

Heii happy
este bun agocalminul[mai ales fiola 1 sfert sau jumatate cu acordul parintilor]
ia nurofen, paracetamol, aspirina vezi care este mai bun pentru tine.
stai la caldura, nu mai sta la vant sa iti pui casti din acelea de iarna stii tu [ca o sa te ia si durerea de urache].
si eu am patit.si m-am vindecat cu toate astea.
sper ca te-am ajutatbig grin

| gIiiIolil a răspuns:

Pai uite aici o propunere, I-ati 2 agocalmine la scoala, si amesteca apa fierbinte cu sare, bag-o in gura si tine-o la masea, caci sarea mai amorteste nervu.