| anonim_4396 a întrebat:

Ieri seara m-a trezit o durere care inainte nu am simtit niciodata, nu puteam localiza exact, simteam ca ma doare spatele, dar imi era clar ca nu coloana ma doare.
Era difuza a tinut aproximativ o ora ( dupa ce am luat un Algocalmin ).
Probleme la mictiuni nu am avut si m-am culcat inapoi sa dorm.
Dupa cateva ore - dimineata cand m-am trezit, la nici un minut iar m-a apucat durerea, dar parca puteam localiza in partea dreapta in zona rinichiului si nu prea am gasit o pozitie antialgica, a tinut aproximativ 10 minute, am observat ca daca vreau sa respir mai adanc durerea se accentueaza.
Dupa ce mi-am luat din nou Algocalmin ( nu prea tin medicamente acasa pentru ca nu sufer de nici o boala - pana acum) a incetat.
Cand durerea era mai tare simteam ca ma cuprinde o caldura mare si parca transpiram.
Am stat acasa toata ziua sa observ simptomele sa imi pot da seama ce am, si am ajuns la concluzia ca mai mult ca sigur e din cauza rinichiului / drept, pentru ca si in timpul zilei simteam o mica jena in aceea parte.
Din pacata, azi noapte la ora 1.30 iar m-a trezit aceeasi durere sad
Saptamana viitoare o sa ma duc sa fac o ecografie generala.
Ce imi recomandat sa fac si ce parere aveti despre simptomele ce am avut, mai exact din ce cauza?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| nico097 a răspuns:

Buna.Sa stii ca rinichii nu dor ne dam seama ca avem o problema cand ne ustura la urinare, pot fi plamanii sau muschii care sunt in aproprierea rinichilor mai bine faci o ecografie sa fii sigur.u transpiratiile mm asa a patit prietenul meu si a avut o raceala puternica la plamani am tratato ca o o simpla gripa si cand am vazut ca nu trecea durerile de spate am fost la medic si am aflat vesetea proasta.Multa sanatate.

| anonim_4396 explică (pentru nico097):

Mai mare prostie nici nu puteai spune.

| nico097 a răspuns (pentru anonim_4396):

Este parerea ta cei care au fost la doctor stie daca nu esti de acord cu raspunsul meu e parerea ta.

| anonim_4396 explică (pentru nico097):

"cei care" - Despre cine vorbești?
Tu habar nu ai de anatamia omului, dar dai aici diagnosticuri?

| anonim_4396 explică (pentru nico097):

@nico097 "Sa stii ca rinichii nu dor"
Citește articolul ca să vezi ce tâmpenii ai scris:
http://mymed.ro/durere-rinichi-colica-nefretica.html

| nico097 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu cred ca este nevoie sa regeneram in alte discutii si la cearta. Daca stiai ce ai de ce ai mai scris aici?