| anonim_4396 a întrebat:

Nu mi-a venit inca menstruatia. Dar am un fel de sangerari vaginale foarte mici. Chiar daca practic nu am menstruatie, stiu totul despre ea si sigur ce am eu nu este. Doar daca pun un servetel se vede super putin rosu...am 14 ani. S-ar putea fi ciclu? Nu stiu cum este la inceput

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sangerarile tale vaginale pot avea mai multe cauze, de la infectarea/ iritarea sau zgarierea colului uterin sau al vaginului cu obiectele cu care te mastur bezi, pana la venirea ciclului menstrual.
Daca tu nu crezi ca-i menstra, cel mai probabil este o infectie sau rana intra vaginala, facuta la mastur bare.

Uite aici alta postarea de ta, unde spuneai ca este posibil sa te fii dez virginat prin mastur bare:
"în 17 Octombrie 2017 | 37837374846555 a întrebat:
Funda! Daca mi-am rupt himenul prin mastur bare tot sunt virgina? Nu stiu exact daca virginitatea se pierde la primul contact sexual sau dupa ce iti rupi himenul. Sper ca inca sunt virgina....ar fi trist daca m-as dezvirgi nat siguralaughing))"

Te sfatuiesc sa o iei pe mama ta de manuta si sa merggeti la un ginecolog, pentru a verifica daca este ceva infectat in vaginul tau.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce practici, menstruatia? Nu e rau, este una dintre cele mai bune metode de meditatie transcedentala.