| heihei a întrebat:

Am luat pastila de a doua zi, Postinor. La 6 zile dupa ce am luat-o am inceput sa am sangerari vaginale (este un efect secundar al pastilei) ca si cum mi-ar fi venit menstruatia. Insa de la ziua de menstruatie au trecut 14 zile. Intrebarea mea este daca aceste sangerari tin loc de menstruatie si urmatoarea imi va veni in functie de ele, sau imi va veni ca si cand sangerarile nu ar fi existat.

1 răspuns:
| Azµre a răspuns:

Teoretic așa ar trebui acum practic nu știu să-ți zic. Cunosc pe cineva care a luat dar nu a avut niciun efect secundar, menstruația i-a venit la fel. Acum din câte am citit pe net zice că ar putea ține locul mesntruației asta datorită faptului că elimină mai repede ovulul. Ce să zic vezi cum stă treabă, mai fă și un test de sarcină, și dacă ceva nu e în regulă du-te la medic.