| Flokfighter a întrebat:

Nu stiu ce am dar cand ma asez simt o durere in zona curului de mor! Cred ca este la nivelul coccisului thinking Cum pot sa o vindec sau in cate zile imi va trece?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Valentinasofi a răspuns:

Salut, am cazut si eu unde va in jur cu un an in urma pe scari, si atunci si pe mine ma durea foarte tare dar si acum ma doare cind sint asezata mai mult timp pe acest coccis, eu sper sa-ti treaca, dar cred ca mai bine ar fi sa te adresezi unui medic stie el mai bine cei de facut decit noi.

2 răspunsuri:
| BGDs a răspuns:

Daca ai cazut si te-ai lovit tare e posibil sa iti fi fisurat coccisul. Incearca sa stai in pat cateva zile si sa nu te misti prea mult. Da-ti cu un unguent antiinflamator (Ex. Diclofenac). Nu sta in fund pe scaun

| PinkFloyd a răspuns:

Pune o carte intre picioare si mergi incet in fiecare zi cit oleaca! cu timpul trece (am vazut la tele)