| monyk a întrebat:

nu stiu ce am patit azi, cand am mancat a inceput sa ma doara de la gat pana la stomac, cand inghiteam desi marunteam bine mancarea, ma durea practic cand inghiteam, oare ce o fi? Nu mi s-a mai intamplat chestia asta decat o data si acum, deci pur si simplu am simtit o durere foarte mare, o intepatura dar am simtit ca si cum mi-ar fi ramas mancarea lipita, iar cand am baut apa tot m-a durut, ce este oare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| DeeDee a răspuns:

1. Posibil sa fi inghitit ceva tare, gen un os inainte.
2. Posibil sa ai arsuri la stomac cu reflux (simti cum te doare de jos in sus?)
In cazul asta se ia Omeprazol 1 pe zi inainte de culcare si Maalox de 3 ori pe zi.
Recomand sa vorbesti cu un doctor.
Se rezolva simplu, oricum, nu te speria pentru ca nu e ceva grav^^

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dimineața pe stomacul gol ia o linguriță de miere naturală de albine.
Pa, pa.

soothe
| soothe a răspuns:

Poate ai mancat mai mult cu o zi in urma si ai facut o "criza" de hiperaciditate.

| catthshshshs a răspuns:

Probabil ca din cauza alimentatiei sau a stresului. Consuma iaurt ca face bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Arsuri stomacale.cauzate de aciditatea marita. mi se intampla din cauza cozonacului. poti avea reflux esofagian.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa nu ai probleme cu gatu sau cu stomacu mergi la un control

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

N-are cum sa-si dea nimeni seama. Mergi la medic sa te vada.

| MariaN_3122 a răspuns:

Daca te doare mult timp e raceala. daca pentru o zi 2 atunci e doar o criza de hiperaciditate.winking

| adelina_2974 a răspuns:

Probabil inainte te-a durut putin gatul si de aceea s-a agravat mai rau. Oricum pentru orice eventualitate mergi la medic. O sa fi sigura de ce ai dupa aceea