| qBlackSun a întrebat:

Buna TPU.Am 14 ani si de vreo doua luni am avut un atac de panica si de atunci a incept sa ma doara in piept frecvent,dupa o luna a inceput sa ma doara la subrat in partea dreapta a sanului,m-a durut si in partea stanga inainte dar a trecut. Oare imi poate spune cineva de la ce este aceasta durere? Durerea in mijlocul pieptului mai apare foarte rar, nu ca inainte, inainte ma durea in fiecare o ora acum cam o data pe zi.Este de la pubertate oare sau de la o boala? Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| DanielIlie a răspuns:

La vârsta ta, cauzele pot fi multiple. Pentru că nu este o problemă care poate fi trecută cu vederea, iar sfaturile pe care le poți afla aici să-ți facă mai mult rău decât bine, cel mai înțelept este să te duci la medicul de familie. Dacă nu ai posibilitate, dă i un telefon și spune-i problema ta. E singurul care te poate ajuta cu folos. Sănătate.

1 răspuns:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Orice durere este un semnal de boală.