| Portocalăizhir a întrebat:

Nu știți, la liceu mai vine medicul scolii sa verifice parul elevilor de purici sau numai in gimnaziu se facea asta? Si daca da, se face in prima saptamana de scoala?
Funda.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Diiiaaa a răspuns:

Da. Normal că se verifică, nu în prima săptămână dar oricum în primele 2 luni cam. Însă atenție nu de purici ci de păduchi happy Dacă cumva ai asemenea chiriași du-te repede la farmacie și cere o soluție, un șampon ceva...

4 răspunsuri:
| PinkPanther a răspuns:

Nu ar trebui sa se ma intample si la liceu, si il verifica de paduchi nu de purici. De ce intrebi? ai in plan sa te "accesorizezi"?

| AnnaDee a răspuns:

Buna!
Normal, da. Se face in toate unitatile de invatamant.
Atentie! Nu de "'purici'', ci de paduchi.
O zi buna!

| DeliaDaniela a răspuns:

Da, se verifica! bineinteles, de paduchi nu de purici tongue Nu stiu exact daca in prima saptamana, deoarece atunci toata lumea are treaba cu inceperea noului an...dar oricum, in primele saptamani!winking

| micutsa19 a răspuns:

In mod normal ar trebui, dar la mine in lc nu au mai vn...cel mai important e sa fii curat si nu trebuie sa stai in stres si da nu sunt purici ci paduchi