| anonim_4396 a întrebat:

Ar fi bine ca profesorii sa verifice tinuta elevilor la intrarea in scoala?

11 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Pai la noi asa se face, bine profa nu se prea uita, decat daca ii sar in ochii niste blugi rupti ca in rest te lasa sa intri.

| LeMousiqe a răspuns:

Nu. eu am noroc ca ne lasa sa ne imbracam cum vream noi rebeli rolling on the floor

| LeMousiqe a răspuns:

Nu. eu am noroc ca ne lasa sa ne imbracam cum vrem rolling on the floor) super

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca in acea scoala e obligatorie uniforma, atunci da.
Daca nu...atunci de ce s-ar obosi?big grin

| BluishAngel a răspuns:

Bineinteles ca da, adica scoala e scoala nu parada modei. Unele se imbraca de zici ca merg la discoteca.Nu sunt de acord nici cu uniforma, Doamne fereste, dar nici cu tinute excentrice.Astea se pot purta in afara scolii.

| BaiatulDePeTPU a răspuns:

Normal,in scoliile de pocaiti.

| anutza6117 a răspuns:

Nu prea cred.ar dura mult.la noi la scoala vine directorul in timpul orei si ne noteaza

| Ðσℓℓɴιηנα a răspuns:

Dar de ce sa faca asta?

| StephyMonster a răspuns:

Nu stiu. poate nu, desi e cam..habar n-am cum sa ziclaughing,dar nu e prea normal sa se imbrace fetele de liceu la scoala cu fuste mini,tricouri scurte, tocuri imense si cu eu mai stiu ce...[la noi asa fac!] x_x la noi la inceputul scolii se zicea ca trebuie uniforma obligatorie, dar deja de cand s-a lasat mai racoare nimeni n-a mai luat-o oh go on stii cum e, nu o ia unu, nu o mai ia nimeni.

| Dreamer12345 a răspuns:

Daca se presupune ca trebuie sa porti uniforma atunci da, are dreptul sa te controleze daca o porti sau nu dar daca nu-s e presupune e un abuz. Eu una as face reclamatie pentru asa ceva adica stai putin nu vrea sa te controleze daca poti tanga sau boxeri sau ma rog, sau daca porti sutien sau nu. Mi se pare o chestie abuziva te imbraci cum vrei din timp ce nu se presupune ca trebuie sa porti uniforma dar daca ai atunci asta e. Eu iti recomand sa vorbesti cu parintii tai si spune-le ca nu ti se pare corecta chestia si poate vpr lua masuri si vor merge la diriginte sau chiar la directiune. Bafta. Funda?puppy dog eyes

| Root4004 a răspuns:

NUUUU! Dc ma rog? Eo vin numai cum vreau eu. In niciu caz cu uniforma