| Mirris a întrebat:

Buna(numai buna nu mie ziua). Sunt insarcinata in 8 luni si de curand copilul meu are hidrocefalie.La ecografia 3D mi-a spus doctorul ca trebuie sa ma internez maine si trebuie sa fac cezariana cat mai curand posibi deoarece copilul nu are sanse la viata.A mai trecut cineva prin asta? Daca da cum.a trecut peste aceasta perioada?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| minrest a răspuns:

Sarut mana. Intai vreau sa imi cer iertare pentru ca vorbesc intr-un subiect atat de dureros. Sa zicem asa, a fost o incercare de a face un copil, si din pacate nu a reusit. Imi pare rau, Dumnezeu sa va ajute.

2 răspunsuri:
| AndreiWeisz a răspuns:

Imi pare rau pentru tine, e o incercare grea. Nu prea e vreo consolare posibila, eventual incearca sa iti faci tu si tatal copilului niste teste genetice, ca pe viitor sa stiti mai exact ce posibilitati sunt si care sunt riscurile, astfel poate sa fie sarcina monitorizata mai atent din timp.