| KirigayaKirito a întrebat:

o intrebare mai ciudatica asa big grin Stiti daca pasta de dinti te ajuta in a scapa de cosuri?straight face, eu cel putin cand am auzit asta am ramas socata! Sau daca nu alte remedii naturiste pentru ca creme si solutii am tot incercat dar nu prea dau rezultate! Nu vreau jigniri sau asa ca din acestea sunt destule.Multumesc anticipat! Dau fundoi!laughing

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Ramina a răspuns:

Nu e adevarat, cica cu pasta de dinti se da doar pe cos ca sa il usuce pentru ca pasta de dinti e mentolata. poate le usuca putin dar de trecut nu trec si nu incerca sa te dai cu mai multa pe fata pentru ca apar mai multe cosuri, am avut o prietena care a patit asta pentru ca a vrut sa incerce.

| yoNicole13 a răspuns:

Eu zic sa folosesti propolis. Usuca cosurile si in 10-12 zile scapi de cosuri daca te dai in fiecare seara si ai putea si dimineata, iar pe urma te speli bine bine pe fata cu sapun sau ceva gel. Eu am incercat si a mers. Succes!

| FαмєLiqυσяLσvє a răspuns:

Dermatolog happy Iti va da un tratament special pentru organismul tau. Bft :*

| Lex169 a răspuns:

Freci cosul cu ustoroi si dupa ceva timp(nu stiu exact)va disparea.

| glamvintage a răspuns:

Buna!
In primul rand curata-ti tenul foarte bine zilnic:demachiere, tonifiere, peeling de doua ori pe saptamana cu zat de cafea.
Poti folosi Retin-A sau Smooderm(unul si acelasi lucru, nume diferite) din farmacie, costa cca 12 lei, te dai doar seara.
Masca de cate ori vrei tu as zice din aspirina zdrobita si o lingura de miere, o tii pe fata 20 minute, clatesti cu apa calda.
Mai poti incerca o cura de o saptamana cu aspirina luata conform prospectului daca nu ai nici o reactie la ea. Aspirina este un antiinflamator iar cosurile asta sunt, inflamatie.
BAFTA!
XOXO

| sorinshady94 a răspuns:

Nu te ajuta sa scapi de cosuri...doar cand ai un cos care te deranjeaza poti pune un pic de pasta pe el si il usuca.dar daca ai asa multe nu stiu ce sa zic...big grin