| ellai a întrebat:

Buna tuturor. stiti cumva creme, solutii, remedii naturiste impotriva punctelor negre? nu vreau sa cautati pe net si sa postati primul lucru care va apare. vreau ceva ce ati incercat si stiti ca functioneaza. multumesc!

12 răspunsuri:
| 10011993 a răspuns:

Buna, si eu am avut puncte negre si am scapat de ele astfel:
dimineata si seara folosesc sapun Dove pe post de demacheant, apoi lotiune astringenta cu busuioc de la Costetic Plant( o gasesti la plafar), si genul cu busuioc tat de LA Cosmetic Plant pe care o gasesti de asemenea la plafar
Incearca sa renunti sa mai folosesti macheaj, insa daca tot iti doresti sa te machezi incearca fonduri de ten matifiante( cum e cel de la Oriflame):*

| onasis1961 a răspuns:

Trebuie sa iei 350gr. de miere,150gr. aloee de cel putin 3 ani,150gr.lamaie.Aloea si lamaia le treci prin masina de tocat carne.Intrun borcan cu capac filetat amesteci toate ingredientele si mesteci zilnic timp de 10 zile.Dupa aceia seara inainte de culcare dai pe fata si asteptei sa se usuce .Dimineata te speli pe fata numai cu apa rece si sapun.Bafta!

| Cameliaa12 a răspuns:

Iti recomand lotiunea tonica din ceai verde cu aspirina. eu aveam foarte multe puncte negre pe nas, in jurul nasului si pe frunte...de cand folosesc asta...am fffff putine p nas, pe frunste nu mai am deloc :) http://www.frumusele.ro/......nul-tau/10

| Deiiu26 a răspuns:

Poti incerca solutia Clearskin pentru. puncte negre de la AVON, eu am incercat-o si a mers, exista una si pentru. pori sau pentru. pete pentru. fata. Sper ca te-am ajutat.

| denisa2803 a răspuns:

Mie mi-a cumparat mama o crema de la My face din Viena, dar cred ca o poti gasi si pe net.cremele de la ei sunt bunehappy

| misterioasahug a răspuns:

Incearca metode batranesti.
sunt cele mai bune.
cauta pe net. happy

| Nutemaiholba a răspuns:

Este solutia pure skin de la oriflame eu am incercat-o si fratele meu. daca nu stii km se fol vezi ca trebuie sa te freci cu ea pe fata sa o aplici pe fata dar nu in aproprieea ochilor si apoi sa e clatesti(n u este crema este solutie!)
sper ca te-am ajutat:*

| gabriella_2666 a răspuns:

Buna! si eu am avut puncte negre dar am scapat de ele cu creme de la emi-plante sunt naturiste si foarte bune ti le recoamnd succes si daca merge poate imi dai fundita smugsmugsmugsmug

| CandyES a răspuns:

Clerasil Spot Controlwinking la faramaci consta 40 de lei thinking cam asa si este doarte eficient format din trei piese : gel de curatare, solutie pentru cosuri si tonicwinking.

Răspuns utilizator avertizat
| Asdfghjklove69 a răspuns:

La mine cu a mers Clear Skin.Am incercat un leac babesc.Stai 15 minute cu fata in soare.ai grija sa iti pui o palarie pe cap. Dupa iti dai cu un demachiant lichid pe zona cu puncte negre si ies imediat. Sper sa te ajute! Funda?

| M_8138 a răspuns:

Eu am folosit masca termala de la avon, cam 15 lei si solutia de la plafar numta Activa de la firma Favisan, costa cam 9 lei dar e super buna! intr-o saptamana scapi de puncte negre dar ai grija la soare, un SPF 15 macar e necesar datorita mastii care curata in profunzime si inlatura straturile superioare care protejau in mod normal pielea. sper sa iti fie de folos! :*