| anonim_4396 a întrebat:

happy O prietena de-a mea m-a muscat de gat si am un semn foarte urat in plus ma si doare. Cum as putea sa ma tratez ca sa-mi treaca ?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Cu vodcă şi gheaţă. Vodca pe gât şi gheaţa pe vânătaie. Nu multă vodcă pentru că ai ocazia să vezi dublu vânătaia.

| AndraNicoleta a răspuns:

Te-a muscat o prietena?laughing)
Mda.
Trece de la sine, n-ai ce-i face.
Porti si tu o esarfa.

| KiddaBăă a răspuns:

Și mie mi s.a întâmplat :-l. O să îți treacă în maxim 1 săptămână. Îl poți acoperi cu puțin fond de ten. Altceva nu ai ce face happy.

| Neworder21 a răspuns:

Poarta fular happy

| IsabelaIssa a răspuns:

Nu il poti trata, doar il poti ascunde cu putin fond de ten happy

Răspuns utilizator avertizat
| Ioanna2012 a răspuns:

S-ar putea sa treaca de la sine

| ioana144 a răspuns:

Poti incerca cu o compresa rece imbibata in rivanol sa te dai sau cu pudra de talc si ai putea sa te dai cu hepatrombin gel.chiar ajuta aceste chestii