| gabirazvan a întrebat:

Iepurele meu a fost muscat de caine.I-a luat o bucata de piele.Cum as putea sa il tratez?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Latinmoon a răspuns:

Buna!
Mergi si tu la un pet shop vezi ce unguent ii recomanda.
Poti incerca sa-i dai cu putin spirt si vitamina a daca ai.
Daca nu lasa-l in pace se va vindeca singur! puppy dog eyes
Te pup, pa pa! :*

| gabirazvan explică (pentru Latinmoon):

Mersi mult:*

| Latinmoon a răspuns (pentru gabirazvan):

Cu placere! happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du iepurele la un veterinar sa ii coase pielea. daca e numai julit, dezinfecteaza, curata si ai grija sa nu aiba contact cu microbi.
p.s. spanzura cainele. glumesc. laughing

| LaLaLa77 a răspuns:

Du-l la un veterinar cat de repede poti!

| FeaRRR a răspuns:

Ia scoci si lipeste repede laughing ..Hey serios urgent la veterinar sa nu se infectezehappy Toate cele bune!