| janine9815 a întrebat:

O să vă spun direct problema mea: buzele mele s-au umflat. Nu ambele, ci doar cea din partea de sus. Părerile noastre (a mea şi a mamei mele) sunt împărţite. Mama mea e de părere că buzele mele s-au umflat din cauza tratamentului cu Brevoxyl (sunt puţin sceptică de părerea ei din cauză că pe prospect nu scria umflarea buzelor ca reacţie, ci măncărime, roşeaţă) iar părerea mea e că buza mea s-a umflat din cauza că am un coş pe care l-am "chinuit" prea mult ieri.

Ca să vedeţi despre ce vorbesc, o să las o poză cu buza mea umflată şi ca să vă daţi seama de ce sunt ingrijorată, o să vă las şi o poză cu buzele mele de obicei(ele nu sunt cărnoase, ba dimpotrivă, sunt destul de subţiri).

Poza 1- buzele mele de obicei

Poza 2-buzele mele umflate. Puteti vedea deasupra buzei mele superioare si cosul despre care vorbeam.

Poza: http://img85.imageshack.us/img85/4164/buzeumflate.jpg

Am nevoie de ajutorul vostru. Voi ce părere aveţi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| EuYana a răspuns:

Salut! Fii sigura ca nu e din cauza cosului. Poate te-ai infectat pe dinauntrul gurii...Dar stai linistita, cred ca o sa se retragahappySi oricum, buzele sunt super faine!happy