| anonim_4396 a întrebat:

Zilele astea fiind mai frig, buzele mele s-au crapat. Cu toate astea nu le-am dat cu nimic si azi de dimineata am buza umflata cu niste basicute cu apa pe ea. sunt vre 2-3 basicute in mijlocu buzei de sus. Cee penibil... zici ca sunt oana zavoranu straight face sad... m-am dat cu zovirax. Credeti ca de la buzele crapate mi se trage? [Azi imi iau cu prima ocazie un lipstick de la nivea pentru protejarea buzelor. Bineinteles, ma voi da cu el dupa ce imi trece.]

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Abh
| Abh a răspuns:

Da, herpesul apare in conditii de uscaciune a buzelor. Foloseste de acum un balsam, mai ales cand iesi afara si seara inainte de culcare.

2 răspunsuri:
| Biencush a răspuns:

Incearca si un balsam de buza cu aloe vera de la Forever.Scapi cu siguranta de probleme/

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da, ti-a aparut un herpes de la frig. Nu-ti face griji o sa treaca, dar poti sa-ti iei plasturi de la compeed happy