| Mara6392 a întrebat:

Bună. Oare știți niște metode ca să scap de balonare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| StoicAnalysis a răspuns:

Nu mai bea carbogazoase si nu mai manca legume si alte alimente bogate in fibre in exces. A da, si incearca sa faci mai multa miscare de intensitate medie. In felul asta stimulezi tubul digestiv sa impinga gazele afara.

| blackann a răspuns:

Carbune

| sammie a răspuns:

Fa miscare

| slayer09 a răspuns:

Multa miscare, plimbari in natura, simplifica-ti viata astfel incat sa lasi stresul deoparte, mananca sanatos si cu timpul ve-i scapa si de balonare. Poate e si o anxietate la mijloc, de care trebuie sa scapi prin simplificarea vietii si multa miscare.

| natur a răspuns:

Indiferent care este cauza balonarii la tine, o alimentatie sanatoasa ajuta. Vezi si aici: https://www.bioplant.com.ro/blog/sanatate/nutritia-si-sanatatea

| Clyde a răspuns:

Baseste-te