| ChristinaO a întrebat:

Operatia pentru corectarea unei deviatii de sept este aceeasi cu rinoplastia? Si rinoplastia poate fi efectuata atat pentru o problema exterioara, cat si interioara, ca sa zic asa? In ce constau amandoua, adica, operatia pentru deviatia de sept indreapta doar septul si atat, sau si nasul? Sau rinoplastia tine strict de estetica? multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
gbrltdr
| gbrltdr a răspuns:

Rinoplastia este o operatie estetica prin care se corecteaza diverse anomalii sau defecte fizice ale nasului. La operatie de deviatie de sept se indreapta septul si atat.