| felinas a întrebat:

pe 3 dec anul trecut am fost operata de apendicita acuta (operatia clasica), la 2 luni de la operatie inca mai am dureri in zona de sub taietura (zona ovarului). Incizia(taietura)este rosie, un pic umflata si tare. Iar dimineata ma tot trezesc balonata, mentionez ca nu am mai fost la nici un control dupa scoaterea firelor (13 dec)Poate fi un motiv de ingrijorare? Se poate sa fi facut complicatii? Sunt brutar si serviciul meu presupune efort foarte mare. Va multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| katy a răspuns:

Poate fi si din cauza vremii.eu am fost operata de un nodul la san acum 4 ani si inca ma mai doare ingrozitor cand se schimba vremea, dar operatia ta fiind oarecum de nu foarte mult timp ar fi indicat sa mergi la un control si incearca sa faci efort mai putin

| InVisible99 a răspuns:

Stiu ca dupa operatie trebuie sa ai o perioada de cel putin o luna de repaus.Mergi cat mai repede la un medic, nu astepta raspunsuri de pe TPU k aici nu gasesti rezolvare straight face

| LoLiTaBella a răspuns:

Du-te la un control pentru ca din cate stiu eu in prima luna dupa operatie nu trebuie sa faci efort

| felinas explică (pentru LoLiTaBella):

Luna decembrie am fost in concediu medical, lucrez de o luna de zile si poate vremea asta ajuta durerea cumva ca de cand tot se schimba am dureri