| felinas a întrebat:

am si eu o problema poate ma puteti ajuta.Pe 3 dec am fost operata de apendicita (operatie clasica), de cand mi-au scos firele la vreo saptamana a inceput sa se inroseasca operatia (taietura) si ma doare in zona buricului cand in sus cand in jos, ieri am avut o durere intepatoare sub buric (parca aveam cutite acolo care ma intepau incontinu). Ce poate fi? Este un motiv de ingrijorare sau doar asa se vindeca operatia? Va multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| JasonMcCann a răspuns:

După ce îți scoate ațele este normal să ți se înroșească. Eu am fost operată prin octombrie-noiembrie și o am un pic vânătă, dar nu are nimic. A mea era chiar să pocnească dacă nu mă opera. Durerea poate fi și de la vreme(să nu uiți asta). Nu îți face griji! Așa se vindecă ea. Este bine dacă te doare (dar nu cred eu că este o durere exagerată ca să fie de speriat), ăsta este semnul că se va vindeca. Și nu este un motiv de îngrijorare!
O zi bună!

1 răspuns:
| CrepăDulce a răspuns:

Si eu a fost operata de apendicita, inca la mine era peritonita, adica era apendicita pe ultima suta de metri. la tinenu cred ca a fost asa de grav. Pe mine n m-a durut deloc. Eu sincer cred ca este un motin de ingrijorare daca sa inrosit si te si doare...Cel mai bine este sa te duci la medic, daca nu, cine stie ce poate fi. happy