| Cryis a întrebat:

poate sa imi spuna cineva daca e normal ca la al doilea contact sexual, inainte fiind virgina, este normal sa mai am o durere ascutita si sangerare? Cat poate dura chestia asta, din experientele voastre? Pentru mine e f. stanjenitor, pentru ca ma simt f.f. prost fata de sotul meu, desi el nu mi-a reprosat (inca) nimic. Poate fi normal sa ai aceste sangerari si durere? Poate sa nu se fi rupt himenul de tot inca si de asta sa fie inca asa? Cat de "inauntru" este plasat acest himen? Scuzati ignoranta!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| FαмєLiqυσяLσvє a răspuns:

Uite o imagine care poate iti rezolva din dubii : http://4.bp.blogspot.com/....../himen.gif

2 răspunsuri:
| FαмєLiqυσяLσvє a răspuns:

Nu la toate femeile se intampla la fel, dar este posibil sa nu se fi rupt tot, sau mai bine spus, sa il fii atins si sa fi curs sange. Eu cred ca e unica cauza. Nu este plasat foarte inauntru.

| Cryis explică:

Si se poate sa fi ramas si insarcinata, fiind cu putin inainte de ovulatie, chiar daca cea mai mare parte din sperma s-a dus aiurea, din cauza ca tocmai se retragea din cauza durerii mele super ascutite si puternice? A fost f.f. naspa... si a doua oara!