| AndreeaAn1997 a întrebat:

Deci eu nu mai sunt virgina chiar daca nu am avut contact sexual si himenul este rupt?

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca nu ai avut contact sexual cu o alta persoana (adica nu ai atins, in scop sexual, organele genitale ale unui partener si nici organele tale genitale nu au fost atinse, in scop sexual, de o alta persoana), esti virgina, indiferent cum ti-ai rupt himenul (prin m.asturbare, gimnastica, traumatism).
La primul contact sexual, cu sau fara penetrare, fie el vaginal, oral sau a.nal sau m.asturbare reciproca, iti vei pierde virginitatea

7 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Ce ai avut tu a fost contact sexual, acum ca el nu a bagat-o cu totul asta e partea a-2-a.
Deci nu mai esti virgina de acum va puteti distra linistiti, ati scapat de o problema.

| vocea a răspuns:

Depinde de femeie la femeie, al tau poate este mai elastic

| BlackRose03 a răspuns:

Pai...nu bagat-o complet, dar tot a facut-o.Deci a fost contact sexual.Himenul s-a rupt prin asta. Daca era vorba de m@sturbare, efort fizic sau alta activitate inca ai fi virgina, dar s-a rupt prin contact sexual.Imi pari cam speriata, nu ar trebui sa iti faci probleme.

| AndreeaAn1997 explică (pentru BlackRose03):

Ba da imi fac probleme ca nu eram pregatita a fost ceva urat pentru mine si sunt speriata ca nu am trecut pana acum prin asta of ma simt urat in multe feluri

| BlackRose03 a răspuns (pentru AndreeaAn1997):

Hei,toti o facem la un moment dat, a trecut.Nu e ceva anormal, n-ar trebui sa te simti prost.A fost pe neasteptate, dar a trecut.

| AndreeaAn1997 explică (pentru BlackRose03):

Dar ceea ce misa intmplat poate schimba ceva la mine ma refer fizic ca psihic cred ca voi inebuni of

| BlackRose03 a răspuns (pentru AndreeaAn1997):

Fizic nu cred, decat daca ramai insarcinata, sansele fiind foarte slabe.Din punct de vedere psihic...A trecut putin timp deci e normal sa te simti asa, mai ales ca a fost pe neasteptate si pentru prima data. Dupa cateva zile te vei simti mai bine, nu e cazul sa iti faci griji.Acum nu poti trage concluzii.
Cred ca a fost ceva special, ar trebui sa te simti o femeie matura, tocmai ai trecut la un nou capitol, felicitari. happy