| denisse1999 a întrebat:

Buna. Poate stie careva cu ce se trateaza descuamarea pielii urechii dupa ce porti cercei de argint? Exista cumva vreo crema, gel ca sa nu mai am starea de mancarime? Multumesc frumos!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| danieltulcea84 a răspuns:

Există un spray special pentru descuamare și mâncărime cu apa termală în farmaciile Sensiblu (ori Roche Posay sau Avene).și pastile Xyzal și o cremă tot pe aceeași substanță activă ca Xyzal)

| denisse1999 explică (pentru danieltulcea84):

Multumesc frumos. Am decis pana la urma la Bioderma Atoderm spray de mancarime-anti-iching ultra-soothing si apoi de la uriage crema cu cupru si zinc pentru refacerea pielii. Si acum este mult mai bine. Substanta ar fi dimethicone. Poate e de folos cuiva