| Kerezsi_Rahela_1979 a întrebat:

Imi poate da cineva 3 reguli de igiena urechii si a pielii

1 răspuns:
| mcristian3 a răspuns:

1.Pt curatarea urechii foloseste mai degraba spray special de la farmacie decat betisoare (sunt foarte daunatoare).
2.Nu imprumuta sau folosi casti de la altcineva (se transmit foarte usor bacterii)
3.Pt curatarea pielii foloseste in fiecare seara un gel dermato-cosmetic potrivit pentru tipul de ten (ex.normal, uscat, gras, acneic etc). Fiecare firma mare are produse pentru toate tipurile de ten (ex.La Roche Posay, Bioderma, Avene)

Sper ca iti sunt de folos.