| Dragosres111445 a întrebat:

prietena mea s-a imbolnavit de rinichi, in momentul cand am auzit ca s-a imbolnavit de rinichi a inceput sa ma doara si pe mine rinichiul facandu-mi mari griji ca si eu am aceeasi problema ca a ei. Vreau sa mentionez ca pana sa-mi zica ea ca o doare rinichiul si ca e la spital nu ma durea deloc nici pe mine, dar cand mi-a zis ca o doare a inceput sa ma doara si pe mine. Oare credeti ca as avea si eu problema ei?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Se cheama ipohondrie, adica esti bolnav inchipuit!
Incearca sa fii realist si sa intelegi ca o probelma de rinichi nu este contagioasa, deci, imposibil sa te fii molipisit de la prietena ta!
Exista doar o singura chestie care ar putea sa va agraveze la amandoi rinchii, daca ati avut sex si unul din voi a avut o boala cu transmitere sexuala netratata, care s-a agravat si va afectat rinichii!

1 răspuns:
| Teo29 a răspuns:

Eu cred ca ai dezvoltat un fel de anxietate de moment, in loc sa te stresezi si sa te tot gandesti fa-ti un ecograf la un medic bun si dupa poti sta linistita. Merita investitia sa afli despre sanatatea ta si sa poti fi linistita ulterior.