| AndradaStaicu118932 a întrebat:

Buna prieteni! Acum cateva zile am fost la psiholog si mi-a spus ca sunt bipolarasad...mi-e putin frica. Spunetim ce inseamna sa fii bipplara :*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Tulburarea bipolara, cunoscuta si sub numele de depresie maniacala, este o boala psihica ce determina schimbari bruste ale dispozitiei. Acest lucru duce la un comportament imprevizibil, cum ar fi plansul sau accesele ilaritate in timpul realizarii activitatii preferate. Datorita schimbarilor comportamentale bruste sunt persoane imprevizibile cu un inalt grad de risc suicidal.

1 răspuns: