| pintexim a întrebat:

Buna prieteni am si eu o rugaminte la voi vreau sa ma incurajati (maine fac operatie de apendicita si imi este tare frica daca se poate as-i vrea sa tiu cat ma tine in spital, cat dureaza operatia, cat de mare/mica este, daca o sa ma doara etc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| pintexim explică:

Vreau daca se poate cineva care a trecut prin asta si ce trebuie sa-mi iau la spital

| pintexim explică:

O sa am voie dupa ce ma externeaza sa imi plimb cainle meu afara?

| AllDayAllNight a răspuns:

Buna.Si eu mam operat de apendicita cand aveam 6 ani.Nu simti, pentru ca te anesteziaza.Cand te trezesti, esti putin ametit, te doare capu.etc.(simtome specifice).Nu o sa poti merge repede, no sa poti face efort cu atat mai mult sa ridici ceva.In spital probabil vei sta o saptamana, maxim 2.Si sa nu-ti fie frica ca nu este ceva foarte dureros. Durerile de dupa operatie sunt doar cand te misti mai brusc.Sa nu-ti fie frica capu sus si bafta! te pup:*

| AllDayAllNight a răspuns:

Cateva zile nu, dupa ce simti ca poti face miscare cat de cat te poti plimba in ritm incet.

| ioanasilaghi94 a răspuns:

Acum n u stiu cum eu ca eu nu mi-am scos-o, dar si-a scos-o o colega de-a mea de clasa.sta 2 saptamaini acasa nu are voie sa ridice nimic si merge la control