| anonim_4396 a întrebat:

Puteti sa-mi recomandati un cabinet/medic ortodont bun din Iasi? O colega de-a mea si-a pus aparat dentar la Bolgrom Artdentis,e in spate la cinema Victoria si e multumita de ei. O alta cunostinta a spus ca si-a pus acum ceva timp in"bolta" la o doamna doctor numita Loredana Golovcenco, ce lucreaza la cabinetul Dentesse din ce am gasit pe net si ei lucreaza cu casa de asigurari(cel care si-a pus a zis ca a dat 3 milioane pe aparat si intretinerea luna de luna costa doar 10 lei). Am mai citit pe internet de o doamna doctor Irina Zetu despre care pacientii spun doar lucruri bune si ca e profesionista. Mi-ar fi frica sa apelez la un cabinet ce lucreaza cu casa de asigurari datorita calitatii aparatului( am vazut aparate metalice de mai multe tipuri. unele cu sarme inchise la culoare care se vad cam urat si altele cu sarme spre un argintiu care par mai suportabile). Cunoasteti pe cineva din cei mentionati? Daca nu, imi puteti sugera altii din experienta proprie sau a unor cunostinte? Multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| PeFuga a răspuns:

Buna!

La SophiMed in Bucsinescu se colaboreaza cu dr. Țvigun Leia, ortodont foarte bun cu foarte foarte multi pacienti in tratament... Momentan dumneaei este in concediu, dar planurile de tratament tot ea le face si ti le prezinta un medic ortodont care ii tine locul.
Preturile aparatelor fixe sunt 1100 lei cel metalic, 2000 cel ceramic si 2500 cel cel cu safir. Activarile se fac la 5 saptamani si costa 100 lei. Preturile sunt bune comparativ cu Dentesse sau Uzina de zambete, ia medicul ortodont e foarte bun. Vad lunar pacienti care sunt tot mai aproape de a-si scoate aparatul si diferenta intre situatia initiala si cea actuala e wow!

Pentru orice detalii poti sa pui oricate intrebari, iti raspund cu drag!