| AnDutZzA020 a întrebat:

Revin cu inca o intrebare laughing. Cand ma duc la medicul de familie sa-mi fac scutire imi va cere bani? Daca da...cam cat?
Dau funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| iDangerous a răspuns:

Eu am fost la medicul de familie luni şi am dat 10 lei pe o scutire medicală. Depinde de fiecare în parte.

| SimoNARaluCA a răspuns:

Este gratuit happy Teoretic cel putin :/

| perladunarii a răspuns:

Buna
Normal nu trebuie sa iti ceara, doar e medic de familie, e platit de stat din contributia parintilor! Deci ar trebui sa fie gratuit, la fel cum este si un consult sau o reteta!

| Bianca306 a răspuns (pentru perladunarii):

Dar daca meri fara programare iti cere bani, adica la minori?

| Snowfall a răspuns:

Teoretic ar trebui sa fie gratuit, insa unii medici cer beni pentru o scutire, din cate am inteles in jur de 5 lei.

| RasturnicaSiTrixy a răspuns:

E gratuit

| Bei3y a răspuns:

Este gratuit happy