| Jager a întrebat:

Tot semestrul 1 nu prea am facut sportul, deci nu am note. Am vorbit cu profesorul si a spus sa ma duc la medicul de familie sa-mi dea o scutire pe tot semestrul.
Problema e ca medicul meu de familie cere prea multe dovezi. Ce sa i spun?

2 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Pai medicul de familie nu are voie sa îți dea scutire cum ca ai vreo boala care te împiedica sa faci efort fizic. Acea scrisoare medicală o iei de la medicul specialist, apoi te duci cu dovada la medicul școlii și el îți va da scutirea. Asta e procedura in toate școlile și liceele care se respecta. Acum vezi și tu cum rezolvi.

| HawKShoOteR a răspuns:

Am inteles ca se pot da scutiri medicale si de la dorctorul din liceu/scoala. Incearca.