| KiddFaraSentimente a întrebat:

Sambata asta plec intr-o excursie de trei zile si am o problema: mi-e rau pe autocar :-s. Imi puteti recomanda niste pastile impotriva raului de masina? (preferabil unele care sa aiba efect si sa nu dea reactii adverse)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| tyana a răspuns:

Emetostop e un medicament care reduce raul de miscare.Cumparati covrigei sarati sa ai cu tine si fii atenta la drum pentru ca eventualele curbe sa nu ia prin surprindere stomacul tau.

| CoquineNoire a răspuns:

Pastilele cu ghimbir sunt bune pentru raul de masina fara reactii adverse.

| Catta a răspuns:

Cocculine.

| bianca_3600 a răspuns:

EMETOSTOP e cel mai bun dar e pentru adulti si daca ai sub 10 ani ai putea sa iei jumatate...

| SeRhiO a răspuns:

Ia-ti cu tine o lamaie si cand imiti ca tie rau o mirosi sau o mananci