| anonim_4396 a întrebat:

Hei TPU, am o problema si nu prea stiu ce sa fac.
Eu am 13 ani si imi e rau de masina, iar luna viitoare am o excursie cu clasa. Problema e ca excursia e de doua zile ceea ce rezulta mai mult de 12 ore in autocar (dus si intors). Toti colegii mei stau pe locurile din spate si as vrea sa stau si eu dar cu problema mea nu stiu cum. Am incercat sa iau pastile, dar acestea au avut un efect temporar. Ce solutii ati acea? Autocarul e de 60 de locuri asa ca o sa fie si cald (am inteles ca o sa fie si aer conditionat, dar nu stiu cat o sa ajute).
Sper sa ma puteti ajuta. Multumesc anticipat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| anamariarot a răspuns:

Încearcă să stai cu colegii, să râzi, să faci orice altceva încât să-ți distragi singur atenția de la drum.

| Rpgdei a răspuns:

În primul rând nu te uita pe geam la obiectele în mișcare asta ajută foarte mult, dacă nu, vei fi nevoit sa stai cat mai în față
Și nu mai lua pastile
Nu sunt bune pentru așa ceva
(Experiența mea și a amicilor)