| fugi5555 a întrebat:

Modafinil este de vânzare in România legal fără rețeta? Am găsit un site modafinil de vânzare așa se numește ai vinde pastile de genul, or fi fake? O fi legal sa faci asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Ceea ce nu poti cumpara cu reteta din farmacie, nu incerca sa cumperi de pe siteri obscure de pe internet caci pot fi fakeuri.
Chiar daca se zice despre acest modafinil ca esta safe nu cred ca exista nootropic care sa nu afecteze creierul mai tarziu, ele imbunatatesc functia congnitiva, deci nu are cum pe termen lung sa nu creeze ceva probleme, si toate sunt droguri.
Desi termenul in sine chiar si primul astfel de medicament a fost inventat de un roman prin anii 70, daca nu ma insel, promovarea lor mare este facuta de americani si lucratorii de la corporatii, cei care sunt roboti ca asa le cere meseria.
Nu merita sa-ti vinzi sufletul pentru bani, asa ca decat robot la birou in fata unui laptop, mai bine fericit la dat cu matura pe stradawinking
Pentru variante la acest medicament citeste acest blog https://nootropiceromania.wordpress.com/......escriptie/

1 răspuns:
| MagicOneT a răspuns:

Intra in categoria substantelor controlate, este legal daca ai reteta.