| asd000 a întrebat:

Se poate sa mi se faca herpes daca mananc prea multa salata de rosii cu ceapa si cu ulei de masline?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Se poate face dar mai rar si asta in caz ca ti se face scarba de salata dar tot o mananci

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Herpesul NU se face de la "multa salata de rosii cu ceapa si cu ulei de masline" :))

Vezi detalii la linkul :
http://www.sfatulmedicului.ro/Boli-de-piele/herpesul-oral-hsv-1_8813

Toate cele bune.

| OoBunnyoO a răspuns:

Nu, herpesul apare atunci cand sistemul imunitar este scazut, de exemplu cand stai in frig sau in caldura.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cine ti-a mai spus babilonia asta.laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nuu, de la rosii nu. Poate de la multa ceapa ti-a fost sete si nu ai baut apa. Atunci, da. Dar nu de la salata de rosii cu ulei de masline.

| razzviy a răspuns:

Nu cred ca de la mancare poti face herpes (eu nu am avut niciodata... si manc aproape de toate numa spanac NU big grin) acuma eu nu stiu ce sa zic ar trebui sa cauti pe net cauzele aparitiei herpesului... ne trebuie neaparat sa te iei dupa toti... ar trebui sa consul-ti un medic (parerea mea)

| NeymarJUNIOR a răspuns:

Nu... cel putin mie nu mi s-a intamplat. Funda?>

| NeymarJUNIOR a răspuns:

Nu...nare nici o treaba. Funda?