| c0pil1n a întrebat:

Buna seara!
Acum 10 zile m-a apucat o durere in spate, mai exact (in zona lombara simteam 2-3 fulgere pe zi).
Dupa 2 zile a inceput sa ma doara spatele foarte tare si incet durerea a inceput sa se extinda spre zona din fata dreapta la apendicita.
Aproximativ dupa 4 zile durerea a coborat si in testiculul drept si pe piciorul drept in jos.
Am fost la urgente deoarece durerea era insuportabila si doctorul mi-a spus sa iau clorzoxazona 250mg, ala nevr, skudexa 75mg si o crema cu levementol de 10mg.
Urmatoarea zi a inceput sa imi amorteasca piciorul drept cand stateam jos pe scaun sau chiar si cand eram intins pe pat.(amortea pana in talpa piciorului) iar mai apoi durerea a inceput sa migreze spre umarul stang apoi testicul stang, picior stang etc.
Miercuri am fost sa fac un RMN iar vineri m-am programat la un doctor care se ocupa cu citirea cd-ului cred..parca, cardiolog nu mai tin minte.
I-am explicat tot de la a la z si mi-a spus ca daca durerea migreaza inseamna ca nu se ajunge la cutit. Deci practic mi s-a spus ca toata durerea pe care o am este datorata faptului ca nu ma protejam de vantul rece, ca un fel de reumatism.
Analiza de la RMN a iesit perfect, fara probleme la coloana.
Mi-a spus sa iau tratamentul ca o sa fiu bine.
In fine problema este alta.
Acum intr-adevar ca ma doare foarte putin testicului drept si piciorul drept dar... am impresia ca testiculele au coborat mai jos. Adica chiar au coborat si se sprijina in pielea de pe ele.
Exact cum ai pune ceva intr-o punga.
Nu ma doare dar e deranjant cand umblu si asa.
Oare din ce cauza sa fie? Oare sa am hernie si doctorii sa nu ma fi controlat cum trebuie?
La urgente m-a controlat cu acel aparat cu solutie, nu stiu cum se numeste. S-a uitat si in partea de jos pe langa testitcule etc si a zis ca nu e nimic, ca nu am nimic.
Atunci de ce mi-au coborat? Momentan i-au un tratament (alanerv, si inca 2 medicamente.)
Nu inteleg de ce au coborat in scrot atat de tare, deci pielea este intinsa asa si spanzura. Imi scuzati exprimarea dar sunt putin panicat avand in vedere faptul ca am facut analize la RMN, citirea de la rmn, consult la urgente cu aparat si totul mi s-a confirmat ca este ok si ca este ca un fel de reumatism din cauza vantului.
Ce sa fac? Am nevoie de un sfat pentru ca sunt nelinistit. Multumesc si imi scuzati exprimarea, nu sunt in apele melehappy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| anonimg a răspuns:

Testiculele coboara cand dau de caldura si se strang cand dau de frig. Poti sa faci acest experiment.
Daca ti se pare ca problema tot nu este la locul ei, atunci mergi la un medic urolog (cu trimitere de la medicul de familie).

1 răspuns:
| Denila123 a răspuns:

Am aceeași problema
Doctori miau recomandat mi de pastile diferite
Dar de când eau skudexa îmi da putere nu mai simt nimic
Oare exis ta vreun risc dacă eau prea multe pastile
1 pe zi eau de aproape o lună!