| ferchescata a întrebat:

In luna Septembrie, am primit in testiculul stang o lovitura ce la prima vedere nu parea puternica doar ca a inceput sa ma doara destul de rau. Vreo 2-3 zile nu stiam ce sa mai fac de durere. Dupa durerea m-a lasat.Doar ca ma tem sa nu fie ceva mai grav iar ceva in neregula am observat si eu cand ma epilez atunci cand imi ating o anumita parte a testicului stang ma doare.Mentionez ca in perioada de 2-3 zile simteam o durere si la parte superioara a sistemului reproducator(riichi,uretere, etc) si normal si la testiculul stang.Am vrut sa merg la doctor doar ca mi-a spus cineva ca exact la fel a patit si el mai demult si a asteptat o perioada si i-a trecut.Mai mentionez ca acea parte a testicului nu era vanata ci doar parca testicolul stang statea sa zic mai lasat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Wehes a răspuns:

Mai asteapta un timp, nu foarte indelungat. Daca iti trece e bine, daca nu du-te la doctor!

| ferchescata explică (pentru Wehes):

Pai oricum nu am de gand sa merg prea repede la doctor.Adica vreau sa stiu exact situatia ca din cate am mai observat eu cred ca in acea zona am devenit mult mai sensibil decat ar trebui iar la fiecare atingere simt o mica durere.Doar ca daca cineva a mai trecut prin aceasta situatia sau luccreaza/studieaza in acest domeniu poate sa lase vreun mesaj util.

7 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Vezi medicul nu e de glumă!

| IloveME a răspuns:

Dc te iei dupa sfaturi si nu mergi la un medic?
Cu astfel de chestii nu este de joaca! din septiembrea ai avut timp.

| AdyAdeluş a răspuns:

Buna! De ce te uiti in gura la toti, du-te la doctor pentru ca asa este cel mai bine.Nu lasa sa se agraveze poate. Sper ca te-am ajutat!

| Geniuss a răspuns:

Salut incearca si nu mai fa laba asa des mai rarut p.s

| BlackSkyz a răspuns:

Nu astepta du-te urgent la doctor

| BogdanSerbanAndrei a răspuns:

Pe mine ma doare de nu mai pot testicolul meu stang ee vanat in el jos cand eram mic am cazut cu el pe cadru la bicicleta si cred ca de atuncea a ramas asa si n-am observat acuma cand m-am facut mare am observat mai e cineva in situatia mea daca este sa imi spuna cum sa reactionez crying((( plz