| lv664 a întrebat:

Buna seara, acum vreo 5 zile mi-a aparut o iritatie uniforma pe aproape tot capul penisului, cand încerc sa il decalotez nu mai este atat de usor, nu pare ca mai este asa uscata zona, ustura, mai ales atunci cand ma spal cu sapun. De la ce poate sa fie si cum pot remedia?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Salut! Sapunul irită pielea si capul penisului, spala te cu apa calda fara sapun fara gel de duș, eventual spala o in musetel si da cu tetraciclina crema pe ea ca sa dispara bubele esti iritat, ce varsta ai?

| Violleta2022 a răspuns:

Poate fii smegma uscata care nespalata s-a intarzit si ti-a iritat penisul.
Spalatul penisului TREBUIE facuta de 2 ori pe zi: dimineata la trezire si seara la culcare cu mulat apa calda si sapun, ca scurgerile din penis impreuna cu tranpiratia corpului fac aceste depuneri si iritatii.

| OrenSemih a răspuns:

Geçmiş olsun