| Teddy21 a întrebat:

De cateva zile mi-au aparut niste bubite mici pe "capul" penisului si pe pielea care acopera "capul", nu ma dor la atingere si cateva s-au dus si s-a dus pitina pielita, repet, nu ma doare. Am inceput sa ma spal cu apa calduta si sapun, nu ma ustura deloc. Am intrebat niste colegi au spus ca si ei au. Astept raspunsuri, multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| SkyPilot a răspuns:

Se numesc "papule" si sunt normale. Ele sunt produse de astuparea canalelor de evacuare ale unora dintre glandele de la nivelul penisului, care produc transpiratie si sebum. Umflaturile acestea se numesc chisturi. Nu le stoarce, risti o infectie.

| Teddy21 explică (pentru SkyPilot):

Multumesc mult, dar dispar acum sau in timp? p.s : Am 14 ani.

| SkyPilot a răspuns (pentru Teddy21):

Lasa-le in pace. Uneori dispar, alteori nu.

| Teddy21 explică (pentru SkyPilot):

Mersii man!

8 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Citeste materialul urmator : http://www.romedic.ro/papule-perlate-peniene Multa sanatate.

| Teddy21 explică (pentru corbulalbrosu):

Multumesc, deci nu am de ce sa ma ingrijorez. Multa sanatate la fel la toti.

| Emilian65 a răspuns:

Daca aceste bubite au aparut in urma unui act sexual, mergi de urgenta la un medic sexolog care-ti va spune ce este de facut.

| Teddy21 explică:

Am 14 ani. Sunt inca virgin.