| Andrei7777777 a întrebat:

Buna seara, am 14 ani si am sternul adâncit de cand eram mic, însă acum mi se pare mai mult ca de obicei, adică mai adâncit. Poate afecta ceva mai tarziu, este grav?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Tu trebuie să fi întotdeauna sub supravegherea unui medic, prin vizite regulate.
Problema ta se poate rezolva și prin operație dacă este nevoie.
Nu ai de ce sa te îngrijorezi decât de faptul că nu ești sub observația unui medic. Dar dacă ești, atunci nu trebuie să te îngrijorezi. Sănătate!

| Florinrm97 a răspuns:

Probabil ca te asteptai la raspunsul asta, du-te la un medicul de familie sau la unul specialist, este mai bine sa te duci acum mai ales daca simti o schimbare, poate sa nu fie nimic sau poate fi ceva ce poate fi prevenit acum. Daca nu ai facut-o deja, vorbeste cu un parinte sau un membru al familiei, un adult.