| Andrei7777777 a întrebat:

Buna ziua TPU, am si eu o problema care ma sperie.
Acum 2 saptamani aproximativ am fost la fotbal si un coleg mi-a dat cu sutul in piept in partea stanga.
M-a durut coasta 2 -3 zile incat nici nu puteam respira ok dar acum e ok, nu ma mai doare asa tare decât cand apas pe ea.
Acum de ieri a început să mă doară osul sternului sau locul acela.
Tin sa mentionez ca am si o problema cu sternul, este mai adâncit decât la altii dar am inteles ca nu e ceva grav, si tatăl meu are la fel.
Insă chestia cu durerea sternului ma îngrijorează, poate fi ceva grav?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Lilithium a răspuns:

Du-te la medic. Nu te putem ajuta noi de dupa ecran.nu tot ce spune lumea e adevarat. Poate sa fie ceva grav. Te sfatuiesc sa contactezi un doctor ca a trecut ceva timp si daca te doare si acum nu cred ca e ceva bine