| anasweety a întrebat:

am tusit intr o seara foarte tare, si m a intepat inima, ma intepa unde e sternul, in partea stanga, de unde incepe sanul ..in dreptul lui..ma intepa doar cand trageam aer in piept..am deranjat ceva acolo cat am tusit ff tare? Plus de asta eram f obosita ca nu dormisem cu o seara inainte.m am culcat si a doua zi mi a trecut.dar tot simt sensibila zona. Daca fac miscari bruste, daca ridic, poate trebuie sa dorm mai mult? Ce sa fie oare? Imi amortesc si mainile in somn de atunci..adica ma trezesc cu ele amortite, si isi revin apoi.asta e de 3 zile cam

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Este posibil o lipsa de calciu si magneziu dar fara un consult de specialitate nu poti lua in considerare nimic de aici. Poate fi si o durere inter-costala, dar poti avea si probleme cardiace ...asa ca mergi la medic!

| Moryami a răspuns:

E din cauza lipsei de calciu. Si pe mine ma mai inteapa pieptul cateodata si cand respir ma doare si mai rau. Trece in cateva zile.

| anasweety explică:

Mersi mult, m-ai linistit. Lactate chiar nu am mai consumat de mult. In ultimul timp am mancat mult fast food fiindca am vrut sa ma ingras iar sportul l am oprit ca nu voiam sa consum calorii.dar nu ma simteam bine. Si cand ma puneam sa dorm simteam ca o apasare asa in zona aia, eu ma gandeam ca de la grasime. Am inceput sa ma simt super cand am reinceput sa mananc sanatos si sa fac sport si mai ales cand beam un ceai diuretic facut de mama. Doar ca recent am patit asta ce am povestit mai sus si trebuie sa o iau mai usor.

| anasweety explică:

Mersi fabiola.dar daca merg acum sunt sigura ca imi gaseste ceva la cate grasimi am bagat in mine.pur si simplu mancam prostii si cand nu imi era foame ca voiam sa ma ingras rapid.nu mai fac asa ceva niciodata.sunt constienta ca am avut un stil de viata deloc sanatos in ultimele luni.de asta acum nici nu mi vine sa mananc si ma simt cel mai bine cand beau ceaiuri diuretice.