| Cristi2333 a întrebat:

Am folosit mai devreme o crema depilatoare (Sesu, daca are vreo importanta) pentru a-mi indeparta parul de pe piept. Intrebarea este pentru barbati, in special (probabil multi se confrunta cu aceasta problema). Stiu ca parul nu se ia cu tot cu radacina...se mai vede cate putin, dar cu parul din partile laterale (care este mic, dar tot este o diferenta face de cel de pe piept), cum fac? Si cu cel de la spate, de jos, nu se vede aiurea? Presupun ca nimeni nu foloseste crema si la spate si pe partile laterale...

Astept raspunsuri, multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Pai nu cred ca e asa vizibil. Daca te deranjeaza dar totusi nu vrei sa il indepartezi, poti sa il decolorezi.

| Dilaraxd a răspuns:

Buna seara!
Poți sa te epilez cu ceara, da stiu o sa zici ca doare, dar vei sta fără griji 1 luna și ceva( acum depinde cât de repede îți creste parul) este foarte bine sa te epilezi, pentru igiena ta personală.
Îți recomand big/ crema/ benzi, dar ceara este cea mai buna.
Nu se vede aiurea, n are de ce.