| SalvatoreLeon a întrebat:

Buna seara, am inteles ca daca beau dimineata un pahar de apa fiarta cu lamaie te ajuta la slabit, de cateva zile am inceput sa fac asta. Am citit ca un bonus ar fi sa combin lamaia cu ghimbir si sa le adaug in apa este adevarat? Ce credeti ca e mai bine sa beau cu acestea apa plata rece/calda sau ceai verde? (Mentionez ca tin dieta saraca in calorii) FUNDA!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Fa un ceai de ghimbir cu lamaie si bea-l cald, in fiecare dimineata!
Peste zi poti bea ceai verde, ca este puternic antioxidant.
Atentie! Nu bea ceai vierde dupa ora 5-6 seara, pentru ca contine si cofeina si nu mai poti dormii.

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Vrei sa slabesti?

lasa aceste Pseudoștiinte si vezi de stiinte adevarate nu vrajeli, orice organism are un metabolism bazal care te tine in viata daca vrei sa slabesti trebuie sa manci mai putin decat metabolismul tau consuma dar mare grija ca cu cat manci mai putin si rata metabolica scade,ce se poate face?

sa se mance mai multa carne =proteinele tin de foame si mancarea care e lichida si multe legume,renuntarea la dulciuri,pizza,cartofi prajiti
poti face si sport, dar repet daca vei manca iar ca inainte te vei ingrasa la fel, nu te infometa ca scade rata metabolica, dar manca mai multa carne de peste, pui, porc, multa bafta

| RAY a răspuns:

Gretta ce legatura are antioxidantul cu metabolismul bazal? ceaiul nu creste metabolismul bazal, decat daca face sport atunci da, dar degeaba bea ceai ca nu va slabi desigur daca va bea doar ceai da, ce sens au minciunile astea

| Ghostrider332 a răspuns:

Vrei sa slabesti eu spun ca e bine cu apa calda si lamaie pentru ca am auzit la o colega de amea ca face la fel!