| AlYnA_8981 a întrebat:

Am inceput sa tin o cura de slabit tinand cont de sfaturile tutror care mi-au raspuns pe TPU. Le multumesc multtt! Insa am o intrebarebig grin. Ieri am mancat o masa pe zi fara paine, si seara am mancat un mar verde. Iar azi tot asa am mancat o masa pe zi tot fara paine si va fi singura mea masa pe ziua de azi pentru ca diseara prefer sa mananc tot un mar verde. Pot manca azi o punga de Lays? Doar AZI si promit ca va fi ultima. Aa si dimineata, adica pe la 12-13 cad ma trezeschee hee beau o cana de apa calda cu lamaie insa de multe ori nu o pot bea pe toata si mananc o feluta sau doua de lamaie. Ma ajuta si lamaia la slabit? Si va multumesc multttt pentru toate raspunsurile si va doresc bafta celor care vreti sa slabiti!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| hiphopbeatz a răspuns:

Omule. tu trebuie sa mananci 5 mese pe zi.trebui sa-ti obisnuiesti metabolismul pentru a arde grasimi.

mananca foarte multe fructe si legume.si o masa inseamna:o salata/un mar/o mancare gatita.

mancand chipsuri si nefacand sport, nu te va ajuta cu nimic.

si nu ne promite noua ca nu o sa mananci pentru ca nu ne pasa.nu o sa ma trezesc maine cu o durere de cap, ca daca a mai mancat fata aia chipsuri.

pace!

| вυттєяƒℓу a răspuns:

O masa pe zi nu te ajuta sa slabesti te ajuta sa te imbolnavesti...mananca normal trei mese pe zi nu manca dupa 6 si mananca sanatos fructe legume.nu manca mult mananca normal si cat mai sanatos

| princess87 a răspuns:

Mie una mi se pare putin o masa pe zi. Mai bine treci tu la o dieta sanatoasa. Scoate dulciurile, chipsurile, sucurile si grasimile din alimentatie si ai sa vezi cum slabesti. Chipsurile ingrasa mult

| Noir a răspuns:

:ONu mai manca doar o data pe zi! Dupa o saptamana o sa lesit Doamne Dumnezeule.MaI bine scoate dulciurile E-urile si mananca mai putin si mai des.Manaca multe fructe si legume, doar o felie de paine pe zi, bea numai apa nu sucuri, stai mai mult in aer liber, dormi mai mult si o sa ai o viata cat de cat sanatoasa.CAt despre lamaie nhs dar ai mare grija si renunta la doar o masa pe zi!

| AlYnA_8981 explică:

Draga hiphopbeatz; e un fel de a vorbi. dar daca tu traiesti in vreun oras minuscul unde auzi doar injurati sau mai stiu eu ce n-ai de unde sa stii. Asta e un site unde ceri o opinie, ajuti pe cineva nu judeci sau incepi cu caterinca ta de 2 lei. Si din cate am vazut problemele de sanatate se trateaza cu seriozitate!