| Aldutssss31 a întrebat:

Buna seara.Am luat pastile pentru oprirea lactatiei la 6 săptămâni de la nastere(dostinex).Nu prea mai am lapte dar au rămas canalele blocate si cel care era deja în sani nu curge. Abia poimâine ajung la doctor, ce as putea face pana atunci?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

Ai făcut o prostie, acum suferă. Văd aici fel de fel de sfaturi. Nu, nu poți face nimic! Dacă s-a format cheag, după cum ai dureri, doar cu ajutorul medicului poți rezolva problema.
Dar, ce ați avut cu copilul de l-ați privat de laptele matern, sănătate curată?
Acum îi distrugeți sănătatea cu chimicalele din laptele praf, alimentele celelalte care i le veți da! Rușine!
Păcat, că nu sunteți nici prima, nici ultima!

| IsabelaIssa a răspuns:

Buna! Presează cu mâna până desfunzi canalele, (efectiv storci) chiar dacă este dureros, dar așa poți elibera durerea. Insistă până vezi un rezultat ok, cu multă răbdare. Îți poți pune și comprese reci în caz de durere, dar trebuie neapărat să desfunzi canalele. Multă sănătate!

| Donsavas a răspuns:

Trebuie sa te masezi