| DouaPuncteD a întrebat:

Bună seara! Am nevoie de cateva sfaturi si stiu ca aici le pot gasi.
Am luat pastila de a doua zi la 10 ore dupa contact, acesta fiind la ovulație. Am avut parte de acea sangerare care a apărut peste 7 zile, comportandu-se la fel ca o menstruatiei normală, dureri si stare de rau. Cert este ca de la acea sangerare eu nu mai am menstruatie. A trecut o lună de atunci, test de sarcina negativ. Mentionez ca am toate stările premenstruale. (Dureri de ovare, cap, bufeuri).
Credeti ca o pastilă hormonala imi poate deregla chiar atat de tare menstruatia?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

Pastila aia e o adevarata bomba hormonala, bine ca nu ti-a facut mai rau de atat. Stiai ca daca iei mai mult de cateva (sa zicem 4-5) poti sa si mori?
Data viitoare foloseste prezervativ ca sa nu mai trebuiasca sa iti dai organismul peste cap cu pastila aia.

1 răspuns:
| Adry05 a răspuns:

Mai intrebi? clar e vina pastilei.