| anonim_4396 a întrebat:

Bună seara.Am o întrebare destul de urgență.De câteva zile, am o mică problemă la sânul drept.Am ca un fel de. nu stiu cum să spun. O ridicătură de formă rotundă(mi-am dat seama palpabil,pentru că nu se vede,și e destul de mică).Nu știu cum să vă explic exact.Și am chestia asta doar la sânul drept. Oare ce poate fi? Sânii nu mă dor, doar că mă îngrijorează chestia asta.O fi de la faptul că sânul e încă în formare? Aș fi recunoscătoare dacă mi-ați răspunde, nu vreau să fiu îngrijorată degeaba.Mulțumesc,și scuzați dacă nu am fost foarte explicită.
O seară bună!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU vreau să te alertez degeaba ( poate nu este nici o problemă ), dar, totuşi, ar fi indicat un control la medic : e posibil să fie un mic chist ( nodul ).

Chiar dacă sânii sunt în formare/dezvoltare, n-ar trebui să apară astfel de "formaţiuni".

Toate cele bune.

| IngerPazitorr a răspuns:

Sanii cresc acum...Asteapta si o sa iti creasca si celalaltwinking Te astept pe la intrebarile mele ca am nevoie de ajutooor :* :*

Andree kisses :* :*