| anonim_4396 a întrebat:

Azi m-am lovit cu o minge mica din cauciuc la sanul drept, cam tare pentru ca m-a durut destul de tare, am avut o durere de cam 3 minute, acum nu ma mai doare. Sunt foarte ingrijorata, este posibil sa fac vreun nodul, cancer?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu, stai liniștită.
Dacă acest disconfort persistă și zilele următoare, mergi până la medicul de familie.
Sânul este cel mai sensibil organ extern al femeii!
Pa, pa.

| Iubibilăă a răspuns:

Se intampla tuturor fetelor.
Iti recomand sa vorbesti cu mama ta poate gasiti o solutie impreuna.
Toate cele bune.

| Blondiii67 a răspuns:

Nu te ingrijora, acest incident li se intampla tuturor. Nu trebuie sa mergi la doctor..si nu ti se va intampla nimic..stiu de pe propria experientahee hee

| Iulikkaa a răspuns:

Salut.Nu sunt experta, dar ar trebui sa mergi de urgenti la un medic, pentru ca peste timp poate fi ceva grav! Acum poate te gingesti ca o sa iti treaca si totul e bine, dar pe viitor aceasta lovitura iti poate face neplceri! Succes