| anonim_4396 a întrebat:

Am o intrebare la cei care se pricep in domeniul medicinii. La ce pret este interventia chirurgicala cataracta posttraumatica la un singur ochi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
mariana
| mariana a răspuns:

Operatia de cataracta, cu implant de cristalin, costa cca 2000 lei la clinicile private.
Daca mergi la Casa de sanatate si te interesezi, cu trimiterea de la medicul oftalmolog, poti sa beneficiezi si de contributia acesteia, pentru cristalinul ce urmeaza sa-ti fie implantat, insa oparatia trebuie s-o faci intr-o clinica de stat.
Un gand bun si multa sanatate.