| Goodie a întrebat:

Am o întrebare urgentă. Dacă la 13 ani copilului meu i se mișcă al doilea premolar. Înseamnă ca ii pică dintele definitiv sau cel de lapte. Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Hammurabi a răspuns:

Păi premolarul respectiv, e dintele definitiv sau cel de lapte?
Că dacă nu știi asta... ce sens are întrebarea?

| Raducons a răspuns:

Premolarii nu cad, doar dintii se schimba.Merge-ti la dentist, este cel mai bine, o consultatie nu costa mult poate sa fie si gratis la copii.